ahoj všem, co bojují s bulimií
Sama jsem do toho málem taky sklouzla,nechybělo moc. Holky, uvědomte si svý priority. Vy existujete jen jednou, máte jediné tělo na celý život a dobře víte, že si ho svým chováním herdek ničíte. Vím, že čím víc člověk do toho padá, tím míň si sebe sama váží, protože je „slaboch“. To tak není, bulimie a/nebo anorexie jsou zákeřné a útočí právě na ty nejsilnější, co si zprvu chtěli splnit cíl a zhubnout. Bulimie je nemoc, ne slabost! Když to samotné nezvládáte, rozhodně se buď svěřte blízkému a nebo (lépe) vyhledejte odbornou pomoc. Asi to je klišé, ale jiná rada není. Odhoďte strach a stud (vždyť odborníci se s bulimičky setkávají denně, nikdo se na vás nebude koukat skrz prsty a naopak vám dodají sílu, kterou třeba ani teď netušíte, že máte). Hlavně se odhodlejte- teď!!!!!!
Snaha stát se tenčí, jsou ve skutečnosti sekundární obavy o kontrole a / nebo obavy týkající se vlastního těla. Jednotlivé pokračuje nekonečný cyklus omezujících stravování, často doprovázeny dalšími chování, jako je nadměrné cvičení či nadužívání pilulky na hubnutí, diuretika, laxativa, a / nebo enemas za účelem snížení tělesné hmotnosti, často až k bodu blízko k hladovění, aby měli pocit kontroly nad svým tělem. Tento cyklus se stává posedlostí a tudíž je podobný některému typu závislosti.
Kdo je ohrožen na anorexii?
Přibližně 95% z těchto postižených anorexií jsou ženy, ale porucha se může vyvinout i u muže - chlapce. Zatímco anorexie obvykle začíná projevovat v raném dospívání, to je také vidět u malých dětí a dospělých,v USA a dalších zemích s vysokým ekonomickým postavením,odhaduje se, že asi jeden z každých 100 dospívajících dívek má poruchu. Kavkazané jsou častěji postiženy než lidé z jiných rasového původu a anorexie je více obyčejná ve střední a vyšší socioekonomické skupině. Podle U.S. Národního ústavu pro duševní zdraví (NIMH), se odhaduje 0.5%-3.7% žen bude trpět touto poruchou v určitém okamžiku svého života.
Jedná se prakticky o poruchu příjmu potravy ve smslu absolutního hlídání hmotnosti a hlavně toho,co člověk postižený anorexií dá do úst.
Automaticky kontroluje,co jí,KOLIK toho jí,jak to jía kdy vůbec jí
Má strach cokoli strčit do úst,protože si myslí,že je obézní a s každým dalším soustem bude ještě obéznější
Není to pravda
Zde najdete stručný a přehledný seznam tělesných potíží, které se postupně objevují u člověka, trpícího anorexií či bulimií.
Pro všechny nemocné, jejich příbuzné a blízké přátele je velmi důležité mít dostatek informací o následcích, které s těmito problémy přímo souvisejí.
Když přejídání
střídá zvracení.
Pro bulimii jsou příznačné střídavézáchvaty přejídání (většinou i vysoce kalorickou stravou) a zvracení, které si nemocní vyvolají sami právě z důvodu pocitu viny.
Postihuje jedince s normální váhou nebo i silnější, kteří touží po štíhle vypadající postavě a především dívky v pubertálním věku, ale také ženy a dokonce muže (v ČR trpí bulimií každá 20. dívka).
Příčinou vzniku bulimie může být stejně jako u mentální anorexie reakce na negativní životní událost, stres či neschopnost řešení různých problémů.
Nemocní si svou ztrátu kontroly nad přejídáním uvědomují.
Léčba bulimie je běh na dlouhou trať. V první řadě se nemocný musí chtít vyléčit, a zapojit se tak do léčebného režimu. Léčba bulimie znamená především spolupráci s psychologem nebo psychiatrem. Dále si nemocný musí vytvořit návyk stravovacích režimů, zbavit se výčitek po najedení a v poslední řadě se v těžkých případech mohou nasadit také antidepresiva.
návštěvníků stránky | |
---|---|
celkem | 158 544 |
tento týden | 38 |
dnes | 38 |