Jak se zbavit nadváhy a současně vyčistit

Nadváha není jen estetický problém, ale stále častěji se prokazuje její silně negativní vliv na naše zdraví. O tom, jak zdravě hubnout bez hladovění změnou myšlení, jsme naše čtenáře informovali v seriálu Revoluce v hubnutí. Dnes bychom ho chtěli doplnit o jeden ze starých, dobrých, vyzkoušených prostředků. Nápoj z čajové houby kombuchy vám nejen upevní zdraví, ale ještě vás zbaví přebytečných kil, pokud ho budete správně užívat.

Kombucha  místo tabletek

Tukové buňky se nedají oklamat. Různými dietami je vyhladovíme, ony si  to zapamatují a pak se pojistí tím, že se raději více vykrmí – co kdybychom zase začali s nějakou dietou a ony by zase musely strádat. Jak již ale víme, diety mohou více uškodit než pomoci a znásobeně to platí o nejrůznějších zázračných pilulkách na hubnutí. Kromě negativních vedlejších účinků, které doprovází téměř každý lék je to nebezpečný zásah do našeho metabolismu, který se může vymstít.

Nápoj z kombuchy nám pomáhá jiným způsobem: Kyselejší, déle vykvašený, přirozeným způsobem urychluje látkovou výměnu a nutí tak potravu, aby naše tělo co nejrychleji opustila.   
No a ta při tom spěchu jaksi nemá dost času, aby nám předala všechny kalorie a s nimi toxické látky.

Toxické látky představují pro naše tělo velký problém. Z potravy a okolního prostředí jich přijímáme stále větší množství, které náš organismus nedokáže účinně likvidovat. Tyto jedy se pak ukládají ponejvíce v tukové tkáni, kde relativně nejméně škodí. Zbavíme-li se tedy tuků, vyplaví se z nich velké množství toxických látek. A právě zde nám může pomocnou ruku podat kombucha, která má úžasnou schopnost je účinně vyplavovat. Nápoj pijeme ráno nalačno, zhruba tak dvě deci a potom půl hodiny před každým jídlem (Pozor -  pití po jídle má opačný účinek). Několik doušků si můžete dát kdykoli  během dne, při pocitu hladu.

Půst s kombuchou

Postní den, pokud jej držíme ve správnou dobu, kterou je novoluní či úplněk (doporučení hodné je zavést si pravidelné postní pondělky), nám může velice výrazně napomoci jak v redukci váhy, tak v posílení imunity výrazným čistěním. To, co v tyto dny shodíme, jen tak znovu nenabereme. Při půstu pouze popíjíme kombuchový nápoj, který má tu příjemnou vlastnost, že zahání pocit hladu a při minimu kalorií nám poskytne poměrně dost bioenergie. Kombuchový nápoj můžeme doplnit čistou vodou nebo bylinkovými čaji.

Na tomto místě bychom se rádi zmínili o alternativě pití tohoto nápoje, a sice o pyramidální energii, která vše navrací do původního stavu. Z toho tedy logicky vyplývá, že uvádí naše buňky do původního, tedy zdravého, nezdegenerovaného stavu a tím vrací našemu organizmu harmonii a vyváženost, která je základem zdraví. Stačí chvilku pobýt v relaxační pyramidě nebo alespoň popíjet vodu, která je pyramidální energií nabita.

Jak kvasit kombuchu

Technologie výroby kombuchového nápoje používaného při snižování hmotnosti se příliš neliší od obvyklého postupu. Nápoj pouze necháme kvasit o několik dnů déle, aby byl kyselejší (orientujeme se podle chuti). Když se nám podaří snížit hmotnost, necháme nápoj kvasit normální dobu, aby byl jen lehce nakyslý, asi tak jako mošt.

Kombuchový nápoj je jednoduchý a spolehlivý pomocník, přesto bychom se neměli spoléhat jen na něj, ale upravit i svoji stravu. Pokud se nějakého jídla, o němž víme, že není nejzdravější, nemůžeme vzdát úplně, tak alespoň omezit konzumované množství a frekvenci. Jednoduchá stravovací zásada je jíst co nejjednodušeji,  jíst tolik syrové zeleniny a ovoce, kolik můžete a jídla co nejméně  kombinovat – zkrátka čím střídměji a jednodušeji budeme jíst, tím budeme štíhlejší a zdravější.