Svet-Stranek.cz
diskuze zde https://www.facebook.com/groups/929474577115516/
Hubnu,protože nechci zemřít

Teď už to vím :-):diskuze zde https://www.facebook.com/groups/929474577115516/

Teď už to vím :-)Všechnu teorii pravděpodobně znáte. Ze všech stran jsme zahlcováni informacemi o hubnutí, toto téma je stále aktuálnější. Stále více a více aktuální je však proto, že většina těch osvědčených rad a tipů vlastně nefunguje. Kdyby ano, netrpí v naší zemi dvě třetiny obyvatelstva nadváhou či obezitou. Zamyslete se nad tím sami.
Tady najdete několik nejrozšířenějších mýtů a pověr:

 

 Nebudu jíst po páté hodině odpolední.

Jistě jste to vyzkoušeli. Kolikrát se Vám už stalo, že jste byli vzhůru do nočních hodin a dělalo se Vám špatně hlady? Tudy cesta nevede. Kdo vlastně přišel s tím, že naposledy se má jíst zrovna v tuto hodinu? Slyšeli jste někdy logické vysvětlení této teorie? 

Nejím přílohy a tak zhubnu.

Bohužel opět je to strategie, která má do logiky hodně daleko. Tím, že budete odmítat sacharidy a cpát se jen živočišnými bílkovinami, si možná víc uškodíte než polepšíte. Budete trpět nedostatkem vlákniny, vitamínů a minerálů, a jako bonus si odvodníte organismus a urychlíte vznik aterosklerotických nánosů v cévách. Tento způsob je drastický a nezdravý. 

 

        Budu si počítat kalorie.

Toto je časově velmi náročná záležitost, nikoliv však 100% funkční. Nezáleží jen na množství přijatých a vydaných kalorií, je potřeba sledovat i rychlost vlastního organismu, dále kvalitu konzumovaných potravin, nosit s sebou váhu a přesně si odvažovat každou porci a v neposlední řadě si velmi detailně zapisovat jídelníček. Jakou máte jistotu, že v množství energie, které si odměříte a zkonzumujete, je zároveň i dostatek všech živin potřebných pro správnou funkci těla? 

        Zmenším porce jídla, snížím tak příjem kalorií a zhubnu.

Toto je jeden ze způsobů, jak bezpečně zmást své tělo. Jak dokážete přesně určit, kolik máte ze svých porcí odebrat? Pravděpodobně to přeženete a místo nadbytečných tuků se připravíte o svalovinu a vodu. Navíc si zpomalíte metabolismus a máte na jojo-efekt rázem bezpečně zaděláno. Jak dlouho vlastně vydržíte hladovět? 

 

       Nebudu jíst žádné tuky a určitě zhubnu.

Je těžké vyloučit veškeré tuky z jídelníčku, protože v menší či větší míře jsou součástí mnoha potravin. Je to i zbytečné, protože tělo potřebuje přijímat určité množství denní energie z tuků a jestliže mu je nedáte, tak si ho vyrobí. Lepší je vybírat si kvalitní tuky, které mají výživnou hodnotu, vyloučit je však z jídelníčku je nevhodné. 

 

        Bílé pečivo nejím, jen to tmavé.

Bílé ani tmavé pečivo není vhodné ke konzumaci. Obojí je vyráběno z bílé mouky, která nemá už žádnou výživnou hodnotu. Tmavé pečivo je navíc ještě přibarvované. Nejideálnější varianta je konzumovat celozrnné pečivo, neboť v něm najdete vitamíny, minerály a vlákninu. Ovšem i celozrnné pečivo je hodně kalorické - stejně jako to bílé či tmavé, proto je potřeba ho i tak omezit, pokud chcete opravdu zhubnout. 

 

        V lékárně si kupuju vlákninu, která mi nabobtná v žaludku, abych neměl(a) hlad.

 Vláknina je velmi důležitá součást zdravého jídelníčku, ale jejím smyslem rozhodně není nabobtnat v žaludku, ucpat ho svým objemem, abyste pak už nemohli jíst. Hlad budete mít stejně, je to otázka nedostatku kvalitních živin. Nehledě na to, že pokud zkonzumujete velké množství takovéto vlákniny a nebudete dostatečně pít, můžete si přivodit velmi nepříjemný efekt v podobě úporné zácpy. Tudy taky cesta nevede. Zamyslete se - pokud by tělu k uspokojení jeho potřeb stačil jen jakýsi objem v žaludku, stačilo by nám jíst třeba polystyren a vůbec bychom se nemuseli zatěžovat nějakými živinami a kaloriemi. Jistě je Vám jasné, že je to nesmysl. Ke zvýšení příjmu vlákniny je mnohem vhodnější jíst syrovou zeleninu, ryby a správné mléčné výrobky. 

        Začnu cvičit a tím zhubnu.

Možná se Vám povede dát dolů kilo nebo dvě, ale pokud nezměníte stávající způsob stravování, jen se budete trápit. Pohyb je samozřejmě důležitý, ale sám o sobě nestačí, tím nezachráníte důsledky všech ostatních chyb. Pokud to s pohybem přeženete, můžete se velmi vyčerpat nebo si způsobit nějaké zranění, protože svaly si musejí navyknout a přizpůsobit se postupně, nárazově to nejde.


         NEJVĚTŠÍ OMYL JE,KDYŽ TI !!! NĚKDO !!! ŘEKNE NEJEZ!


         

Nemáte nadváhu, protože jste jedli příliš mnoho!
Máte nadváhu, protože jste nejedli dost!

To je pravda. Nejedli jste dostatek něčeho, co je pro naše tělo základní. Vašemu tělu schází něco, co potřebuje k tomu, aby bylo silné a zdravé - základní výživa.

Takže, aby přežilo a žilo s nedostatečným přísunem živin, které mu dáváte, vaše tělo dělá tři věci:

První:

Zpomalí Váš metabolismus, aby Vás učinilo méně aktivní. Tímto způsobem uchovává energii a zbývající vzácné výživné látky. Proto se cítíte unavení.

Druhá:

Jako následek zpomaleného metabolismu začíná uskladňovat více tuků, protože si myslí, že hladoví.

Třetí:

Jestliže má Vaše tělo nedostatek živin (dokonce i jedné jediné mikroživiny, která má udržet zdravé Vaše vlasy), tak to způsobí, že to zesílí Váš hlad a chutě a doufá, že budete jíst potřebné živiny. Samozřejmě, že většinou sáhnete po nějaké dobrotě, po polotovaru nebo po podobném na živiny chudém jídle, které způsobilo nedostatek živin na začátku! Takže tím prodloužíte problém, zatímco ztrácíte zdraví, životní energii a pokračujete v nabírání váhy.

Diety, omezení jídla, dělená strava, hypnóza, prášky na potlačení hladu a pod. potlačují jen příznaky tělo se zhoršuje díky nedostatku živin vyplývajícího z omezení jídla. Další významný problém je masivní úbytek svaloviny souběžně s úbytkem tuků. Takže když znovu Váhu naberete (což se nazývá JO-JO příznak), tak přiberete jen tuky. (pokud přitom necvičíte jak blázen) Takže skončíte s ochablým tělem, které je ještě v horší kondici, než když jste začali. Plus se to podepíše i na Vašem zdraví, protože máte dokonce i méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina, proč jste přibrali váhu.

Odpověď?

Potřebujete odstranit příčinu obezity na vyživovací úrovni, což Vám umožní se rychle zbavit tuků se zdravými návyky a udržet si stále ideální váhu

AŤ CHCETE,NEBO NE, SVÉ TĚLO MUSÍTE PŘESVĚDČIT,ŽE MU BUDETE DOPŘÁVAT (I KDYŽ V MENŠÍ MÍŘE) POŘÁD PAK PUSTÍ TUKY A "NEBUDE SE O VÁS ZAJÍMAT"- hloupě řečeno,ale je to tak.


Pár rad na závěr:

*Jezte kdykoli máte hlad - i malinký

*Pijte hodně tekutin - vodu,minerálky,bylinkové čaje 

*Hýbejte se

*Jezte každé 2 hodinky- porcičky velké,jako je vaše dlaň                                         (chlapům závidím :-)

*Dodávejte hodně zeleniny,trochu více ovoce

*A hlavně odpočívejte !!!