Svet-Stranek.cz
Vesmír pošle do Tvého života lidi, věci a okolnosti, které potřebuješ v ten pravý čas.
Nejsem bohatá, ale můj život bohatý je.

Anorexie a/nebo bulimie:Vesmír pošle do Tvého života lidi, věci a okolnosti, které potřebuješ v ten pravý čas.

Anorexie a/nebo bulimie

Pokud se včas nepodchytí,stávají se z nich smrtelné nemoci


     
VZKAZ PRO VŠECHNY

ahoj všem, co bojují s bulimií

 Sama jsem do toho málem taky sklouzla,nechybělo moc. Holky, uvědomte si svý priority. Vy existujete jen jednou, máte jediné tělo na celý život a dobře víte, že si ho svým chováním herdek ničíte. Vím, že čím víc člověk do toho padá, tím míň si sebe sama váží, protože je „slaboch“. To tak není, bulimie a/nebo anorexie jsou zákeřné a útočí právě na ty nejsilnější, co si zprvu chtěli splnit cíl a zhubnout. Bulimie je nemoc, ne slabost! Když to samotné nezvládáte, rozhodně se buď svěřte blízkému a nebo (lépe) vyhledejte odbornou pomoc. Asi to je klišé, ale jiná rada není. Odhoďte strach a stud (vždyť odborníci se s bulimičky setkávají denně, nikdo se na vás nebude koukat skrz prsty a naopak vám dodají sílu, kterou třeba ani teď netušíte, že máte). Hlavně se odhodlejte- teď!!!!!!


          
    

Co je to mentální anorexie?

Mentální anorexie je jedním z typů poruch příjmu potravy.

 Ještě důležitější je, to je také psychické poruchy. Anorexie

 je stav, který přesahuje  pryč z ovládání diety. Osoba s

 anorexií často zpočátku začne dietou,ale přitom neví, jak

 zhubnout. V průběhu času se hubnutí  stává jednou z

 největších priorit a kontroly v životě člověka

Snaha stát se tenčí, jsou ve skutečnosti sekundární obavy o kontrole a / nebo obavy týkající se vlastního těla. Jednotlivé pokračuje nekonečný cyklus omezujících stravování, často doprovázeny dalšími chování, jako je nadměrné cvičení či nadužívání pilulky na hubnutí, diuretika, laxativa, a / nebo enemas za účelem snížení tělesné hmotnosti, často až k bodu blízko k hladovění, aby měli pocit kontroly nad svým tělem. Tento cyklus se stává posedlostí a tudíž je podobný některému typu závislosti.

Kdo je ohrožen na anorexii?

Přibližně 95% z těchto postižených anorexií jsou ženy, ale porucha se může vyvinout i  u muže - chlapce. Zatímco anorexie obvykle začíná projevovat v raném dospívání, to je také vidět u malých dětí a dospělých,v USA a dalších zemích s vysokým ekonomickým postavením,odhaduje se, že asi jeden z každých 100 dospívajících dívek má poruchu. Kavkazané jsou častěji postiženy než lidé z jiných rasového původu a anorexie je více obyčejná ve střední a vyšší socioekonomické skupině. Podle U.S. Národního ústavu pro duševní zdraví (NIMH), se odhaduje 0.5%-3.7% žen bude trpět touto poruchou v určitém okamžiku svého života.

 


         

               

Jedná se prakticky o poruchu příjmu potravy ve smslu absolutního hlídání hmotnosti a hlavně toho,co člověk postižený anorexií dá do úst.

Automaticky kontroluje,co jí,KOLIK toho jí,jak to jía kdy vůbec  jí

Má strach cokoli strčit do úst,protože si myslí,že je obézní a s každým dalším soustem bude ještě obéznější

Není to pravda

Zde najdete stručný a přehledný seznam tělesných potíží, které se postupně objevují u člověka, trpícího anorexií či bulimií.

Pro všechny nemocné, jejich příbuzné a blízké přátele je velmi důležité mít dostatek informací o následcích, které s těmito problémy přímo souvisejí.



Když přejídání 

              střídá zvracení.


Nespokojenost s váhou dohání mnoho lidí k různým krokům, jak váhu snížit a zvýšit tak své sebevědomí. Otázkou však zůstává, kdy je dieta ještě v normálu a kdy naopak může znamenat rozvíjející se nebezpečí. Když se dotyčný začne přehnaně zajímat o svou váhu, je rozhodně na místě mít se na pozoru, aby se vyloučilo riziko rozvoje mentální bulimie.

Charakteristika mentální bulimie

Pro bulimii jsou příznačné střídavézáchvaty přejídání (většinou i vysoce kalorickou stravou) a zvracení, které si nemocní vyvolají sami právě z důvodu pocitu viny.

Postihuje jedince s normální váhou nebo i silnější, kteří touží po štíhle vypadající postavě a především dívky v pubertálním věku, ale také ženy a dokonce muže (v ČR trpí bulimií každá 20. dívka).

Příčinou vzniku bulimie může být stejně jako u mentální anorexie reakce na negativní životní událost, stres či neschopnost řešení různých problémů.

Nemocní si svou ztrátu kontroly nad přejídáním uvědomují.

Přejídání

  • hlad, zvyk a touha po jídle jsou tak silné, že nemocní postižení bulimií jsou schopni požít obrovské množství potravin
  • po nasycení a najedení však nastává fáze výčitek a pocitů viny a bulimici chtějí přijatou stravu dostat co nejdříve ven ze svého těla

Zvracení

  • nastává právě po přejedení
  • jedinci postižení bulimií si dokážou zvracení vyvolat buď prstem nebo předmětem (např. tužkou) a zvracivý reflex si tak mohou vypěstovat ovšem i do fázespontánního zvracení, kdy zvracejí, aniž by chtěli
  • vyvolávání zvracení předmětem je nebezpečné v tom, že hrozí spolknutí daného předmětu, či poranění krku a jícnu
  • krom vyvolání zvracení bulimici také často užívají projímadla či diuretika, aby tak zabránili vstřebávání živin ve střevě a odvodnění

Projevy mentální bulimie

  • přehnaná kontrola tělesné váhy - nespokojenost s váhou
  • tajné přejídání
  • vyvolávání zvracení
  • deprese, podrážděnost, výkyvy nálad (nemocný neví, zda se najíst, nebo ne)
  • vyhýbání se rodině a přátelům
  • slabost, únava, závratě
  • u žen nepravidelnost menstruačního cyklu

Rizika bulimie

  • s nepravidelnými stravovacími návyky a vyvoláváním zvracením mohou nastat další zdravotní potíže
  • zimomřivost
  • při přejedení pocity plnosti, plynatosti, nevolnosti
  • zácpy a průjmy
  • osteoporóza
  • zvýšená kazivost zubů - z důvodu častého zvracení
  • bolesti v krku a břicha - z důvodu zvracení
  • otoky slinných žláz pod čelistí
  • poruchy vnitřního prostředí organismu - narušení homeostázy, rozvrat minerálů, vodního hospodářství, rovnováhy elektrolytů - z důvodu užívání projímadel a diuretik
  • onemocnění srdce a ledvin (při narušení rovnováhy minerálů)
  • nebezpečí prasknutí jícnu (stěna jícnu je kvůli častému zvracení stále oslabována)

Dá se bulimie léčit?

Léčba bulimie je běh na dlouhou trať. V první řadě se nemocný musí chtít vyléčit, a zapojit se tak do léčebného režimu. Léčba bulimie znamená především spolupráci s psychologem nebo psychiatrem. Dále si nemocný musí vytvořit návyk stravovacích režimů, zbavit se výčitek po najedení a v poslední řadě se v těžkých případech mohou nasadit také antidepresiva.

                                                 

JE HROZNÉ,KDYŽ SE ČLOVĚK NECÍTÍ VE SVÉM TĚLE DOBŘE,A JE KRÁSNÉ,KDYŽ PO VELKÉM ÚSILÍ A DŘINĚ DOSÁHNE ZDRAVÝM STYLEM SVÉ VYSNĚNÉ KRÁSY.

                DÁ SE S TÍM BOJOVAT  - ZHUBNOUT (PŘIPBRAT)
                DÁ SE TO LÉČIT (ODBORNÍKY V PRVNÍ ŘADĚ !!!)


PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ


návštěvníků stránky
celkem126 628
tento týden324
dnes80