Svet-Stranek.cz
Vesmír pošle do Tvého života lidi, věci a okolnosti, které potřebuješ v ten pravý čas.
Nejsem bohatá, ale můj život bohatý je.

Logicky - lidské tělo je stroj a tudíž potřebuje pohon na všechny čtyři :-):Vesmír pošle do Tvého života lidi, věci a okolnosti, které potřebuješ v ten pravý čas.

Logicky - lidské tělo je stroj a tudíž potřebuje pohon na všechny čtyři :-)

1-MOZEK
2 - SRDCE
3 - KOMPLETNĚ VŠECHNY VNITŘNÍ ORGÁNY
4 - KOMPLETNĚ VŠECHNY VNĚJŠÍ ORGÁNY - např.kůže :-)
Půjdu na to bez okolků.
Konvenční a běžné diety prostě nefungují,tečka.
Myslete si opak,je to tak.

Časopisy pro ženy přicházejí rok co rok s nejnovějšími zázračnými dietami přesně načasovanými na dobu prázdnin a dovolených. I já podléhám - omyl - podléhala jsem - už jsem z toho vyrostla:-)
Věk žen, které diety podstupují stále klesá. První diety absolvují mnohé dívky už mezi desátým a dvanáctým rokem života.Hrůza.
 
Diety slibují hory-doly, realita však bývá často žalostná. Člověk se několik dnů, možná dokonce několik týdnů týrá. Nepřetržitě ale myslí na to, kdy zase bude moci něco sníst. A na to, co všechno by snědl, kdyby mohl. Zkrátka – ustavičně se zaobírá jídlem. Potom s dietou skončí a většinou zažije velké zklamání. Těch několik těžce shazovaných kilogramů nabere zpět, než se naděje.
 
Vědci znovu a znovu varují před neuváženým experimentováním s dietami. Důvod je nasnadě. Když držíme diety příliš často, je systém signálů hladu a sytosti naprosto dezorientován. Tělo dostává méně jídla a přizpůsobuje se tomu. Jak má náš organismus vědět, že právě teď držíme dietu ? Vypukl hladomor !, myslí si naše tělo. A proto to příroda zařídila tak, že organismus téměř okamžitě přepne na nouzový režim. Začne hospodařit. Redukuje procesy látkové výměny, spaluje méně kalorií, a to z jednoho jediného důvodu – z pouhého pudu sebezáchovy. To také vysvětluje, proč při dietě většinou mizí první kilogramy velmi rychle a zdánlivě bez problémů. Organismus potřebuje určitou dobu, než zareaguje. Tělo si řekne –aha, stravy není nazbyt, musím tedy zatáhnout za nouzovou brzdu. A potom už kilogramy ubývají pomaloučku, anebo přestanou ubývat úplně. Když pak s dietou skončíme, látková výměna nemešká a vezme si, co postrádala. Kalorie, které teď dostane, zpracovává zvlášť efektivně. Proto lidé po skončení diety tak rychle zase přiberou. Naše tělo neošálíme – je to velmi důmyslný stroj !
 
Časté odtučňovací kúry znamenají pro organismus obrovský stres. Když se stravovací zvyklosti neustále mění, látková výměna neví, na čem je. Dochází pak k tzv. jojo-efektu. Člověk hubne při každé dietě ještě pomaleji a když s dietouskončí, přibere ještě rychleji. Vyvážený stravovací režim je opravdu to nejlepší, co můžeme svému tělu dát.
 
Právě proto jsou veškeré diety  tak nebezpečné. Někdy totiž znamenají začátek konce, protože mohou vést přímo k poruchám
příjmu
potravy.Otom zde 

.................................

Kdo drží dietu často, snadno se ocitne v začarovaném kruhu. S každou dietou klesá bazální metabolismus 
Co je bazální metabolismus je základní množství energie, kterou tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat. Tělo si tedy zvykne, že musí vyjít s menším množstvím energie. A když po skončení dietynastane normální přísun potravy, tělo to chápe jako „žrací“ orgie. Vše, co přesahuje jeho /přechodně sníženou/ potřebu energie, si schová do své zásobárny tuku jako rezervu na horší časy. Protože „co kdyby náhodou zase přišel hladomor ?“ Stane se tak přesně to, čeho jsme se obávali a čemu jsme chtěli zabránit – ztloustneme. Následuje další dieta a další a vše se rozjíždí nanovo. Jedna dieta stíhá druhou a najednou vězíme až po uši ve stravovacích poruchách.
 
Držíme-li diety neustále, ocitáme se v nebezpečí anorexie. Ztrácíme kilo za kilem a jednoho dne pravděpodobně přestaneme mít své stravovací návyky pod kontrolou. Staneme se posedlými hubnutím. Hazardujeme se svým zdravím.
 
Tělo je dobře vyzbrojeno pro boj s úbytkem hmotnosti. Zvlášť rafinovanou, zázračnou zbraní jsou hormony. Při drastické dietě organismus prostě přestane produkovat určité hormony ovlivňující náladu. Dostavují se tedy deprese. Jakmile člověk přijme potravu bohatou na sacharidy, jeho nálada se okamžitě zlepší. A právě proto následuje zpravidla po delších fázíchhladovění a půstu hotový záchvat přejídání. Člověk není schopen se ovládat. Když se vzor tohoto chování zaběhne – hladovění/přejídání/hladovění/přejídání – jsme na nejlepší cestě k vážné bulimií.

 

K fyzickým (zdravotním) následkům hladovění a intenzivních diet patří především:

 

  • zimomřivost, snížená tělesná teplota, nízký tlak a s tím související závratě 
  •  celková únavnost, svalová slabost a spavost, poruchy spánku 
  •  zažloutlá, praskající pleť, zvýšený růst ochlupení po celém těle 
  • suché a lámající se vlasy 
  • zvýšená kazivost zubů 
  • snížená funkce střev – zácpa 
  • nepravidelná menstruace až vymizení menstruace 
  • srdeční obtíže, zejména nepravidelný tep (arytmie), oslabený krevní oběh, chudokrevnost, zvýšená hladina cholesterolu v krvi 
  • dehydratace, rozvrácení minerálního metabolismu, hrozí až selhání ledvin 
  • odvápnění kostí (ty jsou pak více ohroženy zlomeninou) 
  • oslabení celkové obranyschopnosti organismu 
  • u mladých dívek se může zpomalit růst a opozdit puberta

 

Mezi nejčastější psychické důsledky hladovění patří :

  • pokleslá, depresivní nálada, podrážděnost 
  • namísto posílení sebevědomí přibývá nejistoty a úzkostných prožitků 
  • i malé problémy se zdají být neřešitelné 
  • poruchy koncentrace, nesoustředěnost 
  • v myšlenkách se anorektičky neustále zabývají jídlem, roste nutkání přejídat se, rády vaří, sbírají recepty a “vykrmují” druhé, zatímco samy se jídla většinou ani nedotknou. 
  • ztrácí zájem o okolí (uzavírají se do sebe, vzrůstá egocentrismus), zájem o sex a vše, co se bezprostředně netýká jídla. Vyhýbají se společnosti a společenskému dění, dostávají se do konfliktů s rodiči a přáteli 
  • narůstá vztahovačnost 

 

      Smrtelně končí úplné hladovění po 50 až 70 dnech.


návštěvníků stránky
celkem128 277
tento týden256
dnes86